Американські санкцій проти Ірану і Венесуели зіграли на руку Росії, адже попит на російську нафту різко зріс. В результаті з листопада 2018 року по липень 2019-го РФ змогла додатково заробити не менше 905 мільйонів доларів. Про це повідомляє Bloomberg.

Санкції привели до збільшення попиту на російську нафту і на тлі скорочення видобутку країнами ОПЕК+. Тепер нафту марки Urals продають з премією до Brent, хоча Urals зазвичай продавали зі знижкою до ціни Brent, але ця знижка стала скорочуватися в листопаді минулого року, коли США обмежили світові покупки іранської нафти. А вже на початку 2019 року Urals стали продавати з премією до Brent.

На зростання цін вплинуло загострення конфлікту між США та Іраном після атаки на нафтотанкери в Ормузькій протоці. Американська влада звинуватила в організації атак Іран, хоча доказів Пентаґон надати не зміг. Після цього іранські військові збили американський безпілотник, який, за версією Пентаґону, знаходився на нейтральній території, тоді як Тегеран стверджує, що він порушив повітряний простір Ірану.