Підводний човен «Запоріжжя» був єдиним підводним човном у складі ВМС України

Міністерство оборони РФ має намір утилізувати єдину українську субмарину «Запоріжжя», яка потрапила до РФ після анексії Криму, передає Кореспондент

На утилізацію краденого українського судна Росія готова витратити 193 млн 36 тисяч рублів. Про це свідчить інформація на сайті державних закупівель РФ, на якому Міноборони шукає підрядника для утилізації підводного човна.

На сайті держзакупівель вказується, що підрядник буде зобов’язаний утилізувати підводний човен до 10 листопада 2020 року. Конкурс з пошуку підрядника будуть проводити в закритій формі.

Підводний човен «Запоріжжя» був побудований в 1970 році. Останні роки він був єдиним підводним човном у складі ВМС України. Він увійшов до складу ВМСУ після розділу Чорноморського флоту в 1997 році.

22 березня 2014 року члени екіпажу «Запоріжжя» повідомили, що судно оточили російські кораблі, після чого їхні військові почали кидати у воду шумові гранати. Російські військові декілька разів пропонували членам екіпажу підводного човна перейти на їхній бік. Незабаром вони взяли судно штурмом.