РФ згодна визнати свою відповідальність за дотримання прав людини в Криму – 18 березня 2018 року

Уповноважений Росії при Європейському суді з прав людини Міхаіл Галперін озвучив нову офіційну позицію Кремля щодо дати, з якої Росія отримала контроль над півостровом Крим. Про це пише Українська правда.

Росія підтвердила в ЄСПЛ, що з 18 березня 2014 року на кримському півострові почала діяти система російських органів влади – і з цієї дати РФ згодна визнати свою відповідальність за дотримання прав людини в Криму.

«До 18 березня 2014 року всю відповідальність за дотримання прав людини несе Україна», – сказав Галперін.

Варто зазначити, що раніше в поясненнях до ЄСПЛ Росія визнавала свій контроль в Криму з 21 березня 2014 року. Що стало причиною зміни позиції Росії – уповноважений РФ не пояснив.

Як відомо, 11 вересня Велика палата Європейського суду з прав людини почала слухання у справі «Україна проти Росії» щодо Криму. Офіційний Київ стверджує, що з 27 лютого 2014 року РФ контролює півострів, який є невід’ємною частиною України. Країна-заявник посилається на порушення кількох статей Конвенції про захист прав людини і основних свобод. Зокрема, стверджується, що існувала адміністративна практика вбивств українських військовослужбовців, співробітників правоохоронних органів і цивільних осіб – відповідальність за ці дії можна приписати Росії.

Нагадаємо, Росія окупувала Крим 2014 році. 16 березня пройшов незаконний референдум про статус півострова. За його результатами, нібито 96,77% з тих, хто проголосував, висловилися за перехід півострова до складу Росії.

18 березня президент Росії Владімір Путін офіційно заявив про початок процесу приєднання Криму і Севастополя до Росії. В Україні ж влада визнала 20 лютого 2014 року датою початку захоплення півострова.

Офіційний Київ і західні країни розглядають події 2014 року як анексію Криму, Росія – як «возз’єднання» Криму з Росією.