Прокуратура Швейцарії звинувачує Росію у кібератаці на WADA

Двох російських шпигунів, затриманих у Нідерландах за підозрою в намірі вкрасти дані зі швейцарської лабораторії, яка бере участь в розслідуванні отруєння колишнього російського агента Сергія Скрипаля та його дочки в британському Солсбері, також підозрюють у кібератаці на Всесвітнє антидопінгове агентство WADA. Про це повідомляє AFP з посиланням на прокуратуру Швейцарії.

2015 року WADA призупинила діяльність антидопінгового агентства Росії (RUSADA). Причиною цього стало розслідування про масштабні махінації з допінг-пробами на Олімпіаді в Сочі, які були підтримані на державному рівні.

Злом системи ADAMS Всесвітнього антидопінгового агентства стався 2016 року. У ній зберігали дані про допінг-проби спортсменів, взяті під час попередньої Олімпіади – в Ріо. Уся вкрадена тоді інформація згодом була опублікована в Мережі та свідчила про те, що спортсмени вживали допінг.

У кібератаці WADA потім звинуватила російську групу хакерів Tsar Team (APT28), що також відома як Fancy Bear.

На початку 2018 року в Нідерландах затримали і відправили до Росії двох російських шпигунів. Вони прямували до Швейцарії, щоб отримати дані лабораторії в місті Шпіц. При собі у них було спеціальне обладнання для проникнення в комп’ютерні мережі. Залишається незрозумілим, чому росіяни були звільнені і не притягнуті до суду в Нідерландах.

Читайте: Керлінгіст з РФ побив допінг-рекорд на Олімпіаді-2018