На судні Чорноморського флоту РФ «Сметливый» робили вигляд, що мають проблеми зі зв’язком

10 липня Російська Федерація вчергове провокувала надзвичайну ситуацію в акваторії Чорного моря. Про це повідомляє у Facebook прес-центр командування Військово-Морських Сил ЗСУ.

Зазначається, що попри повідовлення про закриття району для проведення міжнародних навчань «Sea Breeze 2019», корабель Чорноморського флоту РФ «Сметливый» близько 8 години ранку, провокуючи на небезпечну ситуацію, зайшов у закритий для мореплавства район, де проводились практичні стрільби корабельної артилерії морського угрупування міжнародної коаліції.

«Корабель Чорноморського флоту був опитаний фрегатом «Гетьман Сагайдачний» відповідно до міжнародного протоколу, але корабель РФ зробив вигляд, що має «проблеми» зі зв’язком», – зазначають у прес-центрі.

Командування українських ВМС наголошує: «Даний факт є черговою підставою для міжнародної спільноти не сприймати Російську Федерацію, як прогнозований суб’єкт міжнародного морського права, системні порушення якого стали нормою поведінки Росії в Чорноморському регіоні».

Як відомо, навчання «Sea Breeze-2019» проходять з 1 по 12 липня в північно-західній частині Чорного моря. У них беруть участь 32 військові кораблі та авіація країн НАТО і союзників, зокрема США, Великобританії, Канади, Італії, Туреччини, Польщі, Норвегії, Болгарії, Греції, Румунії, ОАЕ, України, Молдови та Грузії.