Протестувальники вимагали звільнити затриманих активісток

10 лютого в низці російських міст відбулася акція «Марш материнського гніву». Причиною проведення заходу стали кримінальні справи проти двох активісток: Анастасії Шевченко в Ростові-на-Дону і Лії Мілушкіної у Пскові.

Шевченко була заарештована 23 січня, незважаючи на те, що виховує трьох неповнолітніх дітей, а її старша донька при цьому страждає на важке захворювання і перебуває в інтернаті для дітей із особливостями розвитку. Поки Шевченко перебувала під домашнім арештом, дівчинка потрапила в реанімацію і померла.

Активістку звинувачують у співпраці з «небажаною організацією». Жінка є активісткою опозиційної організації «Открытая Россия», яка критикує російську владу.

Лія Мілушкина – теж активістка організації «Открытая Россия» – була відправлена під домашній арешт за звинуваченням у зберіганні наркотиків, її чоловік у цій справі заарештований. Подружжя стверджує, що наркотики їм підкинули після погроз – у зв’язку з їх громадською діяльністю.

Вимога організаторів акції – звільнити жінок і всіх політв’язнів.

У Москві марш не був узгоджений із владою, однак кілька сотень люди зібралися в центрі міста і пройшли по Бульварному кільцю, скандуючи гасло «Свободу політв’язням».

Група активістів прокремлівського руху SERB влаштувала бійку з присутніми.

Акція і Санкт-Петербурзі теж не була узгоджена, проте на неї зібралися близько 200 осіб. Поліціянти вимагали від учасників протесту розійтися, погрожуючи застосувати фізичну силу і фіксуючи присутніх на камери. Учасники маршу все одно пройшли вулицями, хоча по іншому маршруту, в тиші і без гасел. Врешті, ОМОН почав їх затримувати.

Читайте: Москвою прокотилися пікети з українськими прапорами (фото)