Російська мафія виділила 900 тисяч доларів на хімічну зброю Башара Асада?

Пов’язана з російським криміналом бізнес-група направила не менше $900 тис. бізнесмену, який має відношення до розробки хімічної зброї у Сирії. Про це повідомляє CNN.

Відповідно до банківських документів, із кінця 2007 року і на початку 2008 року російська компанія, пов’язана з мафіозною групою, яку підтримує російська влада, погодилася виплатити понад 3 мільйони доларів компанії під назвою Balec Trading Ventures, Ltd нібито за висококласні меблі.

Записи транзакцій, які має у своєму розпорядженні CNN, свідчать, що принаймні $900 тис. були переказані вказаній компанії.

Обидві компанії зареєстровані на Британських Віргінських островах.

Компанія, нібито пов’язана з російською мафією, називалася Quartell Trading Ltd. Департамент юстиції США стверджує, що це одна з багатьох компаній, яка відмивала мільйони доларів, вкрадених у російських платників податків 10 років тому у зв’язку з так званою справою Магнітського – найвідомішою корупційною справою у Росії за часів Владіміра Путіна.

Компанія Balec Trading Ventures, Ltd, що отримала 900 тисяч доларів, належить росіянину Іссі аль-Зейді, проти якого Мінфін США запровадив 2014 року санкції за його зв’язок з Науково-дослідним центром, що займався програмою нетрадиційної зброї в Сирії, включаючи виробництво хімічної зброї.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ