Туреччина має дати згоду на продовження газопроводу наземною частиною своєї території

Російський «Газпром» планує збудувати дві нитки газопроводу «Турецький потік». Одна з них орієнтована повністю на ринок Туреччини, а друга – на поставки в країни Європи. Про це заявив прем’єр-міністр Росії Дмітрій Медведєв під час візиту в Стамбул, пише Дзеркало тижня.

«Ми вирішуємо зараз, де краще встановити вхідний пункт до Європи. Розмова триває з багатьма європейськими країнами, зокрема з Грецією і Болгарією», – сказав Медведєв.

Такі плани, однак, вимагають продовження «Турецького потоку» наземною частиною на турецькій території.

Як відомо, у березні «Газпром» почав прокладати першу з двох ниток газогону «Турецький потік», який повинен доправляти російське блакитне паливо в Туреччину дном Чорного моря. Через кожну з ліній енергетичний гігант зможе щороку доправляти близько 16 мільярдів кубометрів газу і відмовитися від транзиту через Україну.

Минулого року «Газпром» підписав договір про постачання російського газу за посередництва Греції в Італію. Але Москва також зацікавлена і в поставках на Балкани, а найпростіше їй це зробити через Болгарію.

Минулих вихідних за лаштунками китайського форуму «Шовкоговий шлях» президент Росії Владімір Путін розповів про будівництво газопроводу між Болгарією і Сербією. Остання лишається головним російським союзником на Балканському півострові та планує збільшити закупівлю російського газу з 2 мільярдів до 6-8 мільярдів кубометрів на рік.

Водночас міністр енергетики РФ Алєксандр Новак заперечив слова Медведєва і уточнив, що офіційні розмови Росія ні з ким не веде, відбуваються лише неофіційні обговорення. До того ж, за його словами, потрібна згода Туреччина для того, щоби продовжити «Турецький потік» другою ниткою.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ