Надія Савченко
Фейгін: у Росії вигадали для Савченко нові випробування

Захист народного депутата Надії Савченко здивований розміщенням її в Новочеркаському СІЗО і вважає, що це сприяє її ізоляції, ускладнює роботу адвокатів і може зашкодити здоров’ю української льотчиці. Про це сказав адвокат українки Марк Фейгін, передає Укрінформ.

«Це, щонайменше, дивне рішення – розмістити Надію Савченко в Новочеркаському СІЗО, за дві години їзди від Донецька. А її возитимуть в автозаку, а не у вертольоті, у 30-градусну спеку. Якщо початок засідання призначать на 9-10 годину, то вона має бути готова до виїзду вже о 6-й. Там же збір, перевірка, очікування – непроста процедура. Все це може погано позначитися на її здоров’ї», – зазначив Фейгін.

Він також вказав на те, що таке місце утримання ускладнює контакти підзахисної з адвокатами: «Ймовірно, комусь з нас просто доведеться жити десь там, щоби бути з нею в контакті. Причому такому, який забезпечив би конфіденційність спілкування. Це все ускладнює комунікацію команди адвокатів». Також Фейгін зазначив, що якщо судова влада Росії не змінить місце підсудності з Донецька Ростовської області на інше або не переведе Надію Савченко до СІЗО ближче до місця суду, то це можна буде кваліфікувати як спробу максимально можливої ізоляції Савченко й ускладнення роботи захисту.

Як відомо, 25 липня уповноважена з прав людини в Росії Елла Памфілова заявила, що Савченко ввечері доставили до слідчого ізолятора №3 в місті Новочеркаську Ростовської області. Розгляд справи Надії Савченко слідство призначило провести в місті Донецьк Ростовської області. Перше слухання призначено на 30 липня.

Нагадаємо, українській льотчиці Надії Савченко в Росії закидають безпосереднє вбивство двох російських журналістів на Донбасі, а також замах на вбивство цивільних осіб, які могли постраждати в результаті нібито скоригованого нею артилерійського обстрілу. За інформацією Слідкому, їй загрожує до 25 років в’язниці. Савченко має імунітет як народний депутат України і обраний делегат ПАРЄ.

Інформаційний Акцент