Лавров вважає, що Британія знехтувала «не лише нормами міжнародного права, а й елементарної етики, а також здоровим глуздом»

Міністр закордонних справ Росії Сєрґєй Лавров заявив, що відмова Великої Британії надати російським дипломатам консульський доступ до постраждалих в інциденті в Солсбері Сєрґєя та Юлії Скрипалів може розглядатися як викрадення. Про це одіозний російський дипломат сказав в інтерв’ю італійському журналу Panorana, передає Слово і діло

«Відмова влади Великої Британії в консульському доступі дає підстави розглядати це як їх викрадення або навмисну ​​ізоляцію. Це абсолютно неприйнятно», – сказав Лавров.

У МЗС РФ вважають, що Лондон підміняє професійну роботу експертів у рамках відповідних міжнародних механізмів порожніми заявами та «мегафонною» дипломатією. Лавров вважає, що Британія знехтувала «не лише нормами міжнародного права, а й елементарної етики, а також здоровим глуздом».

«Не надаючи доказів і навіть не чекаючи завершення британського розслідування по лінії Скотланд-Ярду, з’ясування конкретної картини, уряд Великої Британії звинуватив Росію, розгорнув масштабну антиросійську політичну та інформаційну кампанію», – додав Лавров.

«З моменту події британська сторона, підкреслю, в порушення своїх міжнародних зобов’язань, відмовляється інформувати нас про надану допомогу постраждалим, під час розслідування, не надає нам консульський доступ, який є необхідним, коли йдеться про російських громадян», – сказав голова МЗС РФ.

Як відомо, Сєрґєя та Юлію Скрипалів отруїли 4 березня в британському Солсбері. Після отруєння постраждалих ушпиталили у вкрай важкому стані. Після місяця лікування стан батька та доньки, за словами лікарів, значно покращився.

Британська розвідка заявила, що нервово-паралітична речовина «Новічок», якою отруїли Скрипаля та його дочку, була виготовленоа на російській військовій дослідницькій базі в Саратовській області.

Росія заперечує свою причетність до отруєння і стверджує, що «Новічок» на її території ніколи не виготовляли.