Олег Сенцов та Олександр Кольченко
Російський суд посадив Сенцова на 20 років, Кольченка – на 10

Північно-Кавказький військовий суд Ростова виніс вирок у справі кримчан Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Їх визнано винними, пише Українська правда.

39-річного українського режисера Олега Сенцова засуджено до 20 років позбавлення волі. «Сенцова визнати винним у створенні терористичного співтовариства та керівництві ним», – зачитав вирок суддя. Також суд визнав Сенцова винним у скоєнні двох терактів.

Олександру Кольченку суд призначив 10 років в’язниці. Судовий процес у справі кримчан розпочався 21 липня.

Кольченко та Сенцов, вислухавши вирок заспівали Гімн України. «Слава Україні», – вигукнули вони. Деякі присутні у залі суду відповіли: «Героям слава».

Вирок може бути оскаржено упродовж 10 днів.

Як відомо, державне обвинувачення РФ вимагало для Сенцова 23 роки колонії суворого режиму, а для Кольченка – 12 років в’язниці. За версією так званого російського «слідства», вони створили в Криму терористичну організацію, яка була структурним підрозділом забороненого в РФ «Правого сектора».

Нагадаємо, Сенцова та Кольченка заарештували навесні 2014 року в Криму, який Росія анексувала. Крім них в цій справі також були заарештовані Геннадій Афанасьєв та Олексій Чирній. Останні пішли на угоду зі слідством і вже отримали вироки – по 7 років позбавлення волі.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ