У грудні 2016 року Барак Обама вимагав від РФ припинити втручання у виборчий процес

Російські кібератаки під час виборів у США виявились дуже масштабними. Зокрема, вони атакували виборчі системи 39 штатів. Про це пише авторитетне видання Bloomberg з посиланням на близькі до розслідування джерела.

Повідомляється, що під час виборів у США виборчі системи 39 з 50 штатів зазнали кібератак. Спочатку російські хакери отримали доступ до бази даних, яка містить персональні відомості про 15 мільйонів виборців в штаті Іллінойс. Вони спробували змінити або видалити дані 90 тисяч виборців. На думку джерел, таким чином хакери могли тестувати свої можливості для планування більш масштабних атак.

Кібератаки настільки занепокоїли керівництво адміністрації Обами, що вони зробили безпрецедентний крок – поскаржилися безпосередньо Москві, скориставшись так званим червоним телефоном, тобто прямим екстреним каналом зв’язку між керівництвом держав.

Bloomberg пише, що перші дані про проникнення у виборчі системи Іллінойсу ФБР отримало ще влітку 2016 року, а після розслідування, яке виявило сліди кібератак ще в 38 штатах, в грудні тодішній президент США Барак Обама вимагав від РФ припинити втручання у виборчий процес.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ