WADA підтвердило вживання допінгу російськими спортсменами в Сочі
WADA підтвердило вживання допінгу російськими спортсменами в Сочі

Всесвітнє антидопінгове агентство підтвердило, що на Олімпіаді в Сочі російські чиновники з відома міністра спорту підміняли проби російських спортсменів.  Про це йдеться в доповіді WADA, передає Новая газета.

Таким чином, агентство підтвердило заяву колишнього глави Московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова. Раніше він розповів виданню The New York Times, що принаймні 15 російських спортсменів, які виграли медалі в Сочі, вживали допінг.

За його словами, він особисто готував коктейлі для спортсменів, список яких йому прислали з міністерства спорту Росії. Родченков заявив, що операцію щодо заміни проб контролювали російські спецслужби.

Нагадаємо, на початку липня Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) відмовила всім російським легкоатлетам, за винятком Дар’ї Клішиної, в допуску до участі в Олімпіаді в Бразилії.

Комісія звинуватила спортсменів у порушенні антидопінгових правил. Спортсмени звернулися до спортивного арбітражного суду. Рішення оголосять 21 липня.

Як відомо, літні Олімпійські ігри 2016 року пройдуть у Ріо-де-Жанейро з 5 по 21 серпня. Це буде перша Олімпіада, яка відбудеться в Південній Америці.