19 липня Держдума може повернутися до обговорення відповідної поправки депутата-«єдинороса»

У Кремлі не підтримали ініціативу спростити отримання російського громадянства для «носіїв російської мови», що була розрахована передусім на українців. Про це пише російська газета Коммерсант.

З відповідною ініціативою виступив відомий українофоб, депутат Держдуми Константін Затулін. 19 липня Держдума ухвалить відповідний законопроект та може повернутися до обговорення його поправки, яка розширює поняття «носіїв російської мови», що, відповідно до ст. 14 закону «Про громадянство», мають право на отримання громадянства РФ у спрощеному порядку.

«Сьогодні записано, що ними можуть бути тільки особи, які мали в минулому факт проживання в РФ або мають родичів по прямій висхідній лінії, які жили колись на території Російської Імперії та Радянського Союзу, але в межах державного кордону РФ», – пояснював 12 липня депутат.

Згідно з його поправкою, має йтися про території Російської імперії та Радянського Союзу «на момент закінчення їхнього існування». Норма закону пошириться, наприклад, на жителів Польщі, Фінляндії, Узбекистану, Таджикистану. Затулін підкреслював, що пропонує наділити уряд правом створення переліку країн, на які норма поширюватися не повинна.

За інформацією видання, в адміністрації Путіна не підтримали поправку, вважаючи її передчасною. На думку кремлівських юристів, необхідно проаналізувати, яка кількість людей в цьому випадку зможе претендувати на отримання громадянства РФ. Розкритикували вони і створення урядом переліку країн, на які не повинна поширюватися норма. Вказали в ГПУ і на неочевидність моменту припинення існування Російської Імперії: чи варто прирівнювати до такого ухвалення Тимчасовим урядом акту про проголошення Росії республікою від 1 (14) вересня 1917 року. Також, на їхню думку, поправка не враховує статусу держави в період від моменту припинення існування Російської Імперії до утворення СРСР.

Затулін вважає доводи ГПУ «непереконливими». Аргумент про те, що в РФ почнуть масово переселятися громадяни Польщі та Фінляндії, українофоб називає «нісенітницею». За його словами, поправка розрахована насамперед на жителів України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ