Валентину Петренко судитимуть через те, що вона використала карикатуру Юрка Журавля без його дозволу
Валентину Петренко судитимуть через те, що вона використала карикатуру Юрія Журавля без його дозволу

Російську сенаторку Валентину Петренко за плагіат судитиме рівненський суд. Про це повідомив патентний повірений України Юрій Трачук, повідомляє Рівне вечірнє.

За його словами, фахівці «Рівнепатент» домоглися того, аби розгляд справи про порушення авторських прав членом Ради федерацій Росії Валентиною Петренко розглядали саме в Україні, зокрема, у Рівному, де й проживає позивач, відомий український художник та музикант Юрій Журавель.

Рівненський міський суд відкрив провадження у цивільній справі за позовом Юрія Журавля до Валентини Петренко «про стягнення моральної шкоди за вчинення протиправного діяння».

Нагадаємо, приводом для судових розглядів стала прес-конференція сенатора Петренко, на якій вона, у відповідь на карикатуру журналу Charlie Hebdo, показала «свою» карикатуру із написом «Шарли Эбдо – не люди: уроды». Але зроблений цей напис був на авторській карикатурі Юрія Журавля. На ній зображений «президент Янукович» і політики часів Євромайдану, які варяться у котлі, під якими горять шини.

Позов до сенаторки підготували на 180 тисяч гривень – це приблизно 10 заробітних плат росіянки. Причому, така велика сума моральної шкоди заявлена не просто за порушення авторських прав, а за «сплюндрування авторського малюнку», оскільки початковий зміст перекручений і поданий у протилежному значенні. Юрій Журавель каже, що образили карикатуристів із французького журналу, а це – його колеги. Крім того, експерти, які готували позов, побачили тут й знущання над державою Україна.

Видання повідомляє, що перший суддя Рівненського міського суду цей позов прийняти відмовився.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ