Російський екс-депутат дав свідчення у справі Януковича

Екс-депутат Державної думи РФ Дєніс Вороненков дав свідчення Генеральній прокуратурі України у кримінальному провадженні за підозрою президента-втікача Віктора Януковича у державній зраді. Про це пише російський Коммерсант.

Він частково підтвердив слідчим свідчення, які раніше дав інший колишній російський депутат Ілля Пономарьов, який отримав влітку 2016 року посвідку на проживання в Україні.

«Пономарьов зустрічався з українськими слідчими, зокрема, з головним військовим прокурором України Анатолієм Матіосом, кілька разів в грудні і січні. Слідчим він розповів про нібито домовленості між Януковичем і російським керівництвом», йдеться у повідомленні.

За словами джерела видання, близького до ГПУ, Дєніс Вороненков «сам проявив ініціативу, вийшов на Генпрокурора України Юрія Луценка і дав свідчення у справі Януковича».

Вороненков не зміг переобратися в Держдуму сьомого скликання по одномандатному округу від КПРФ.

Нагадаємо, 28 листопада 2016 року Генеральний прокурор Юрій Луценко у Святошинському районному суді Києва оголосив повідомлення про підозру у відеорежимі екс-президенту України Віктору Януковичу у державній зраді, пособництві представникам влади РФ в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території держкордону України та ведення агресивної війни. Тобто злочинів, передбачених ч.1. ст.111, ч.5 ст.27. ч.3 ст. 110, ч.5 ст. 27, ч.2 ст. 437 ККУ.