Журналіст пояснив, чи варто насправді боятися ультиматуму Путіна
Журналіст пояснив, чи варто насправді боятися ультиматуму Путіна

Російський журналіст, публіцист Лєонід Радзіховскій  у статті для Апострофа прокоментував так званий плутонієвий ультиматум президента Росії Путіна.

За словами Радзіховского, цей «ультиматум» насправді не є чимось винятковим, оскільки Путін уже багато разів звертався подібним чином до Заходу з незмінно чудовим результатом. Але, як зауважив журналіст, у такій формі це було зроблено вперше, до такого загострення раніше не доходило.

«Що це послання означає? Насамперед, це особиста розрядка і демонстрація емоцій. Від емоцій не вільний ніхто, а вже Путін – менш, ніж хто-небудь. Він давно вже вважає, що «дипломатія – дипломатією, а я заслужив право проявляти свої емоції безпосередньо». І другий момент – це, звичайно ж, цілком зрозумілий політичний розрахунок: показати – «Я абсолютно всіх вас в жодному разі не боюся. Я вас глибоко зневажаю, про що вам максимально доступною і в ясній формі повідомляю. А тепер подивимося, що ви можете мені у відповідь на це зробити. А я вам скажу, що ви мені можете зробити – ні-чо-го! Тому що ви – повні нікчеми. На відміну від мене», – підмітив публіцист.

На його думку, законопроект про плутоній, у першу чергу, це відповідь на доповідь щодо «Боїнгу», оскільки вона дійсно розлютила Путіна, хоча про це було заздалегідь відомо, в ній не було нічого нового.

«Але насправді цей «ультиматум» – ніякий не ультиматум, тому що вся ця історія з плутонієм, крім фатального слова «плутоній», а тим паче – «збройовий плутоній», від якого у всіх волосся має встати дибки, жодного змісту не має. І Заходу тут нема на що реагувати. Це чисто технічне, досить дрібне і незначиме питання. Просто слово дуже страшне», – пояснив автор.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ