630_360_14Російський винищувач провокував літак США над Чорним морем34096917-foto-wikipedia
Російський винищувач провокував літак США над Чорним морем

Російський винищувач пролетів поблизу літака-розвідника ВПС США в міжнародному повітряному просторі над Чорним морем. Представник Пентаґону заявив американській телекомпанії Fox News, що маневр був «небезпечним і непрофесійним».

НП сталася 25 січня. В інциденті був залучений російський Су-27 і американський RC-135U. Про це повідомила офіційний представник Міноборони США підполковник Мішель Балданза.

У свою чергу, американський журналіст Білл Герц на сторінках Washington Free Beacon стверджує, що Су-27 наблизився до американського літака на відстань «до 20 футів» (трохи більше 6 метрів), деякий час летів пліч-о-пліч з RC-135U, а потім зробив різкий розворот і пішов у бік.

28 стало відомо, що представники Пентаґону і Міноборони РФ провели відеоконференцію, під час якої обговорили безпеку польотів військових літаків над територією Сирії. Балданза зазначила, що «причиною обговорення не був якийсь конкретний інцидент».

Також про інцидент над Чорним морем не згадувалося в прес-релізі Пентаґона, поширеному після переговорів.

Нагадаємо, 4 липня 2015 року, в день незалежності США, поки президент Росії Владімір Путін вітав Барака Обаму, російська військова авіація влаштувала провокацію біля узбережжя штатів Каліфорнія та Аляска.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ