Місцеві активісти та «Білі шоломи» оприлюднили фото і відео наслідків бомбардувань

10 червня Росія завдала повітряних ударів на північному заході Сирії – загинули принаймні 25 здебільшого цивільних осіб. Про це інформує Європейська правда.

Літак Sukhoi здійснив бомбардування села Джабал на півдні провінції Ідліб, де загинули 13 людей, зокрема діти і жінки. У місті Хан-Шейхун внаслідок бомбардувань загинули 12 осіб.

Місцеві активісти та «Білі шоломи» оприлюднили фото і відео наслідків бомбардувань. На них видно тіла загиблих, зокрема дітей, а також масштабні руйнування і спалахи від авіаударів.

Рятувальники кажуть, що велика повітряна кампанія, яку Москва запустила наприкінці квітня, вбила понад 1500 людей, понад половина з них – мирні мешканці.

На початку червня міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch звинуватила сирійсько-російський військовий альянс у використанні «коктейлю із забороненої та змішаної зброї» для атак на мирних мешканців північно-західної частини Сирії.

17 вересня 2018 року на переговорах в Сочі між президентами Туреччини та Росії була досягнута домовленість про створення демілітаризованої зони в сирійському Ідлібі. Війська Асада і РФ в порушення положень систематично обстрілюють населені пункти, розташовані в зоні деескалації.

Сирійські повстанці, підтримувані Туреччиною, заявляють, що Москва і сирійський уряд намагаються захопити контроль над двома ключовими магістралями в їхньому останньому анклаві на північному заході країни.

Асад прагне відновлення контролю над стратегічними магістралями М5 і М4 від Алеппо до Хами і Латакії на узбережжі Середземного моря – двома найважливішими транспортними артеріями довоєнної Сирії.