В Австрії за допінг передбачено кримінальне переслідування

Правоохоронні органи звинувачують десятьох представників РФ біатлоністів, тренера, лікарів і масажистів в порушенні антидопінгових правил на Чемпіонаті світу з біатлону, який пройшов в австрійському Хохфільцені в 2017 році. Про це повідомив у соцмережі Instagram спортивний коментатор Дмітрій Губернієв. Про це пишуть Українські новини.

Увечері 12 грудня поліція Австрії прийшла в розташування російської збірної в Хохфільцені, де 13-16 грудня відбудеться другий етап Кубка світу з біатлону.

У список підозрюваних у вживанні допінгу потрапили олімпійські чемпіони 2014 року в естафеті Антон Шипулін і Алєксєй Волков, а також Євгєній Гараничев, Алєксандр Логінов та Ірина Старих. Крім них в опублікованому переліку: колишній головний тренер російської збірної з біатлону Алєксандр Касперович, лікарі і масажисти збірної Артем Кринцілів, Алєксандр Селявкін, Євгєній Шутов і Дмітрій Топичканов. Волков і Шипулін на чемпіонаті світу 2017 року вибороли золото в естафеті 4 по 7,5 кілометра. Крім того, Шипулін тоді став бронзовим призером в змішаній естафеті.

View this post on Instagram

Внимание !!!! Несколько часов назад в расположение сборной России по биатлону нагрянула австрийская полиция !!! Перед Вами список спортсменов , тренеров , врачей и массажистов , кому предъявлены обвинения в нарушении антидопинговых правил во время чемпионата мира в Хохфильцене в 17-м году !!!!! В Австрии это уголовное преступление !!!! Все , кто указан в этом списке , обязаны дать свои объяснения полиции !!!!! Интересно , почему именно сейчас и спустя почти два года предъявлены эти обвинения ???? За последние несколько лет наша команда регулярно проходила и проходит допинг – тесты и вопросов нет !!!! А теперь они есть у австрийской полиции !!!! Все подробности завтра на @matchtv_channel !!!! Женская спринтерская гонка стартует в 16.15 мск !!!!

A post shared by Дмитрий Губерниев (@guberniev_dmitry) on

Представник Федерації біатлону Росії не став коментувати, чи дійсно спортсменам пред’явили звинувачення. У поліції Австрії ці відомості поки не підтвердили. Анонімне джерело ТАСС, знайоме з ходом справи, повідомило, що жоден обвинувачений не затриманий. За його словами, в Хохфільцені зараз знаходяться Гараничев, Логінов, Старих і Топичканов. Посол Росії в Австрії Дмітрій Любинський заявив, що дипломати розбираються в ситуації. Поки що посольство не отримувало офіційних звернень або запитів по цій темі. Глава Союзу біатлоністів Росії Владімір Драчов повідомив, що команда отримала повідомлення про порушення розслідування.

Варто зазаначити, що в Австрії за допінг передбачено кримінальне переслідування.

Російських біатлоністів раніше вже звинувачували в допінгу. З цієї причини від міжнародних змагань не допускали Алєксандра Логінова та Ірину Старих. Міжнародний олімпійський комітет (МОК) через розслідування застосування допінгу в російському спорті заборонив Шипулін, Гаранічеву і Логінову брати участь в Олімпіаді-2018 в Пхенчхані.