Компанії «АВК» належать три заводи – в Дніпрі, Луганську та Донецьку

Господарський суд Донецької області частково задовольнив позов російського «Сбербанку» і стягнув за борги у 56 мільйонів доларів Кондитерську фабрику «АВК», розташовану в окупованому Донецьку. Про це із посиланням на ухвалу суду від 12 червня повідомляє Finbalance.

Як зазначається у судовому рішенні, стягнення майна відбудеться через торги.

Згідно з судовими матеріалами, заставна вартість донецької кондитерської фабрики (за договором про відкриття кредитної лінії №04-В/09/22/ЮО від 15.10.2009) становила 45,6 млн грн.

Нагадаємо, що у рамках цього ж кредитного договору в січні 2018 року Госпсуд Закарпатської області видав наказ про стягнення за борги перед «Сбербанком» також кондитерської фабрики «АВК» на Закарпатті.

А в січні 2019 року Господарський суд Києва відновив провадження про стягнення на предмет застави за позовом банку до Кондитерської фабрики «АВК» в Луганську.

Нагадаємо, «Промінвестбанк», який належить російській держкорпорації «Внєшекономбанк», відсудив у «Кондитерської фабрики А.В.К» завод у Дніпрі за борги за договором про відкриття кредитної лінії в 1,37 мільярда гривень.

Компанії «АВК» належать три заводи – в Дніпрі, Луганську та Донецьку. Загальна кількість співробітників – 3,5 тис. осіб.

До 2014 року 70% доходів «АВК» припадало на російський ринок, на ньому група займала 6% ринку шоколадної продукції. Після введення Росією ембарґо в тому ж році цей ринок був повністю втрачений.