Володимира Дудку та Олексія Бессарабова звинувачують у підготовції диверсій на замовлення української розвідки

Севастопольський міський суд засудив двох жителів окупованого Севастополя Володимира Дудку та Олексія Бессарабова, яких ФСБ вважає агентами українських спецслужб, до 14 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Відповідне рішення так званий суд ухвалив 4 квітня. Про це повідомляє Интерфакс.

Адвокат Дудки Сергій Легостов додав, що обом засудженим призначили також штрафи.

«Дудці – 350 тисяч рублів, Бессарабову – 300 тисяч рублів. Дали обом 14 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, без в’язниці», – сказав захисник.

Він додав, що засуджені не визнають своєї провини, і будуть оскаржувати вирок.

«Дудка і Бессарабов не визнавали і не визнають своєї провини, вони вважають справу сфальсифікованою», – заявив Легостов.

Держобвинувачення просило 15 років позбавлення волі для обвинуваченого у «справі українських диверсантів» Володимира Дудки і 14 років і 10 місяців – для Олексія Бессарабова, а також 500 тисяч рублів штрафу для кожного. Перші 4 роки прокурор пропонував утримувати севастопольців у в’язниці, інші 11 років – у колонії суворого режиму.

Нагадаємо, 9 листопада 2016 року в Севастополі затримали співробітників кримського аналітичного центру «Номос» Дмитра Штиблікова і Олексія Бессарабова, а також їхнього близького друга Володимира Дудку. Усіх трьох звинуватили в підготовці диверсій в анексованому Криму на замовлення української розвідки.

У Службі безпеки України повідомили, що затримані в Криму громадяни України не є ні співробітниками, ні контактерами з боку СБУ.

16 листопада 2017 року Севастопольський міськсуд засудив Штиблікова до 5 років колонії суворого режиму і до штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (95 тисяч гривень).