Німецьке видання зробило невтішний прогноз щодо планів Кремля на окуповані території

Минулий тиждень ознаменувався для України важливими та позитивними новинами, однак конфлікт на Донбасі, де ситуація лише загострюється, лишається головною проблемою. Журналіст німецького видання Die Welt Ґерхард Ґнаук назвав три хороші новини для України за останні 7 днів і зробив тривожний прогноз щодо планів РФ на Донбасі.

Як зауважив журналіст, Україна стала найбільшою жертвою авторитарної політики Росії.

Із позитиву в зовнішньополітичному житті України він звернув увагу на надання українцям безвізового режиму, а також те, що, за словами Анґели Меркель, з якою Петро Порошенко мав зустріч напередодні, «новий французький президент Еммануель Макрон готовий продовжити Мінський процес».

Крім того, оглядач нагадав іще одну важливу подію.

«У Бундестазі у п’ятницю пройшли дебати щодо однієї резолюції партії «Зелених». У ній на підставі багатомільйонних злочинів націонал-соціалістів в Україні йде мова про «історичну відповідальність» сьогоднішньої Німеччини щодо України та її молодої демократії», – ідеться у статті.

Проте, додав Ґнаук, ситуація на сході Україні, як і раніше, залишається головною проблемою, Мінський процес зайшов у глухий кут, обмін полоненими припинено.

«Нові висловлювання Путіна і бойовиків, а також експропріація на Донбасі дозволяють зробити висновок, що Росія бере курс на остаточне відділення цього регіону», – висловив думку публіцист.

«Щоправда, майже 700 неозброєних спостерігачів ОБСЄ досі патрулюють на непідконтрольних Україні територіях Донбасу. Але нічого іншого вони й не можуть зробити. Рідко в Європі безсиле право і безправна влада стикалися одне з одним настільки несподівано, як нині на сході Україні», – підсумував журналіст.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ