Росія планує втрутитися у життя Німеччини?

Два роки тому російські хакери атакували Бундестаґ. Чи планують вони зараз опублікувати вкрадену напередодні виборів інформацію? Влада сумнівається в цьому і бачить зовсім іншу загрозу. Про це йдеться у статті «Що планує Москва?», опублікованій у Der Spiegel, яку наводить ТСН.

На думку авторів статті, Росія може завадити виборам до Бундестагу, однак Кремля зазнає невдачі. Німеччина відмінно підготовлена ​​до атак, політики і громадяни напоготові, а система засобів масової інформації – щит від дезінформаційних кампаній.

Ганс-Георґ Маасс, який віднедавна голосніше всіх закликає бути насторожі щодо впливу Росії, заявив, що у нього є сумніви щодо дезінформаційної кампанії в Німеччині, що вписується «в поточний політичний порядок денний Кремля».

Після декількох місяців безперервних попереджень про вплив Москви видання «Süddeutsche Zeitung» нещодавно повідомило про «обережне скасування тривоги». В органах безпеки більше не вважають, що будуть зроблені спроби втручання у вибори.

Однак чи доречно говорити про скасування тривоги? Скоріше, за словами фахівців, ні. Оскільки нині у полі зору виявився менш обговорюваний сценарій. Ідеться про гравців, які можуть цілеспрямовано поставити під сумнів результат виборів.

Крім інших побоювань, прикладом служить і досвід президентських виборів у США. Після перемоги Дональда Трампа, яка стала шоком для багатьох, висловлювання кандидата від Партії Зелених Джилл Стайн змусили людей засумніватися.

Стайн, кандидат, яка вечеряла поруч із Путіним на гала-вечорі телеканалу «Russia Today», зібрала мільйони, щоб домогтися перерахунку в трьох федеральних штатах. Минуло кілька тижнів, перш ніж про результати почали говорити з упевненістю.

У німецькому відомстві, відповідальному за безпеку інформаційної техніки (BSI), чекають таких же спроб. Хоча електронне голосування в деяких штатах США набагато більш схильне до сумнівів і маніпуляцій, ніж німецький процес, оскільки в Німеччині виборці, як і раніше, ставлять позначку на папері.

Водночас президент BSI Арне Шёнбом попередив, що, крім хакерських атак на секретні дані кандидатів і партій, найбільша загроза для виборчого процесу полягає в тому, що «злочинці можуть спробувати атакувати IТ-системи, які використовуються для виборів». Ідеться про програмне забезпечення, наприклад, яке об’єднує результати виборчих кіл.

«Також і після виборів до Бундестагу злочинці можуть спробувати поставити під загрозу довіру громадян до виборів шляхом поширення неправдивих звинувачень у порушеннях», – заявив він.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ