РФ закрила небо на кордоні з Україною за добу катастрофи МН 17

Росія заборонила польоти у повітряному просторі, суміжному з Донбасом, напередодні трагедії з МН17. Про це пише російський Forbes, посилаючись на звіт Ради з безпеки Нідерландів.

Відповідно до звіту, Росія ввела заборону в ніч проти 17 липня, коли й стався інцидент. Вона стосувалася здійснення польотів цивільної авіації у суміжному з Україною російському повітряному просторі. Контроль за дотриманням обмежень здійснював Ростовський зональний центр єдиної системи організації повітряного руху.

«Обмеження були аж до висоти понад 16 кілометрів (до ешелону FL530), що можна порівняти з максимальною висотою ураження зенітного ракетного комплексу «Бук» (близько 18 кілометрів). І вже через 17 годин 20 хвилин над суміжною з Росією територією України якийсь ЗРК «Бук» збиває малайзійський Боїнґ з пасажирами», – ідеться у повідомленні.

Під час розслідування Рада з безпеки Нідерландів попросила у РФ пояснень про те, чому ввели заборону. У «Росавіації» заявили, що це зробили з метою «узгодження обмежувальних заходів з прилеглим повітряним простором України».

Водночас, за інформацією ЗМІ, Україна закрила повітряний простір до висоти 9454 метра, а Росія чомусь до 16150 метрів. Тобто ніякого узгодження не відбулось.

«На запитання голландських експертів DSB про очевидний «конфлікт висот» двох заборон (FL320 на захід від російсько-українського кордону і FL530 на схід), тобто про причини запровадження Росією заборони саме до висоти понад 16 кілометрів, Росія так нічого і не відповіла», – підсумували автори.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ