Олег Слободян повідомив, що Дерприкордонслужба отримала лист від росіян з натяком на дзеркальні заходи

Росія може спробувати обміняти затриманих військових Держприкордонслужби на двох російських прикордонників, що їх затримали в Херсонській області 30 червня. Про це повідомив речник ДПСУ Олег Слободян в ефірі 112 Україна.

«Один з листів, який ми нещодавно отримали від росіян, свідчить про те, що вони ніби готові до діалогу, натякнули на дзеркальні заходи з нашого боку. Може, дійсно, будуть намагатися ініціювати обмін наших військовослужбовців на двох російських прикордонників, яких ми затримали на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом кілька місяців тому», – сказав він.

Наразі, за його словами, українська Держприкордонслужба намагається активізувати діалог з російською стороною, щоб отримати вичерпну інформацію про затримання прикордонників, яких звинувачують у незаконному перетині кордону РФ.

3 жовтня на Сумщині зникли двох прикордонників. За фактом зникнення прокуратура Сумської області порушила провадження. 4 жовтня Росія підтвердила затримання українських прикордонників на кордоні з Сумщиною.

6 жовтня до затриманих ФСБ прикордонників не пустили консула. Відмову пояснюють тим, що особи затриманих наразі не встановлені.

9 жовтня їх заарештували на два місяці за звинуваченням у незаконному перетині кордону.

Нагадаємо, що у ніч на 30 червня прикордонники Херсонського загону затримали двох невідомих осіб без документів. Під час попереднього опитування встановили, що затримані є військовослужбовцями ФСБ РФ.  Згодом прикордонна служба ФСБ Росії підтвердила, що двоє військовослужбовців РФ зникли на кордоні з Україною, під час навчань.

30 червня суд арештував військових ФСБ Росії, яких затримали у Херсонській області.