РФ була позбавлена ​​права голосу в ПАРЄ в квітні 2014 року

Російська делегація не повернеться до Парламентської асамблеї Ради Європи 2018 року. Про це заявив російський сенатор Алєксєй Пушков, повідомляє РИА Новости.

Пушков пояснив це тим, що не бачить перспективи повернення представників Росії в ПАРЄ в січні. Саме тоді затверджуються повноваження національних делегацій на наступний рік.

Рада Держдуми РФ раніше підтримала рішення направити віце-спікера Держдуми Петра Толстого і глави комітету Думи з міжнародних справ Лєоніда Слуцького на консультації в Париж на запрошення президентського комітету ПАРЄ. Засідання відбудеться 14 грудня.

За словами Пушкова, в разі приїзду російської делегації будь-який депутат може зажадати голосування щодо повноважень Росії, після цього комісія з моніторингу буде готувати доповідь, потім це питання буде винесено на загальне засідання.

Він зазначив, що ймовірність негативного результату зараз становить 99%. Також Пушков заявив про необхідність змін в регламенті ПАРЄ, які б заборонили або хоча б на час заморозили процедуру ухвалення санкцій до національних делегацій.

Нагадаємо, що Росія була позбавлена ​​права голосу в ПАРЄ в квітні 2014 року.

У січні 2016 року РФ не подала заявку на підтвердження повноважень на 2016 рік, а влітку 2017 року заявила, що відмовляється платити внески в бюджет організації.

В кінці листопада генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд припустив імовірність скасування санкцій щодо делегації РФ під приводом того, що в іншому випадку громадяни Росії позбавляються доступу до захисту своїх прав в ЄСПЛ.