Раніше СК РФ  заочно звинуватив Володимира Назаренка у нападі на Посольство РФ у Києві

Слідчий комітет Російської Федерації порушив кримінальне провадження проти ще одного члена партії «Свобода». Про це повідомляє прес-служба партії.

Цього разу під приціл російських слідчих потрапив молодший лейтенант, боєць 25-го батальйону ЗСУ «Київська Русь», депутат Київради від ВО «Свобода» Володимир Назаренко. Раніше росіяни  заочно звинуватили його у нападі на Посольство РФ у Києві, тепер ‒ оголосили Назаренка в міжнародний розшук та заочно арештували «свободівця».

За версією російського слідства, 14 червня 2014 року, діючи в групі з іншими особами, Назаренко вчинив грубу наругу над символікою РФ. За це його звинуватили в скоєнні злочину, передбаченого ст. 329 КК РФ («наруга над Державним прапором Російської Федерації»).

Сам Володимир Назаренко пояснює увагу до його особи Слідчого комітету РФ своєю боротьбою з російським бізнесом в Україні ‒ як у рамках міськради, так і на столичних вулицях.

«Загалом, гадаю, Росія знайде причини для заочного ув’язнення всіх 46 мільйонів українців, а не лише кількох осіб. Дивлячись на те, як наша Генпрокуратура допитує Олега Куцина, мені лишається хіба чекати, коли українська служба Інтерполу виконає рішення РФ та спробує мене затримати. Запевняю, що дії українського націоналіста в цих обставинах будуть адекватними і логічними», – заявив він.

До слова, слідчий комітет РФ також звинувачує командира «Легіону Свободи» Олега Куцина в тому, що він спільно з командиром 93-ї бригади ЗСУ здійснював артобстріли об’єктів цивільної інфраструктури на тимчасово окупованих територіях. Загалом СК РФ «розслідує» більше сотні кримінальних справ щодо московсько-української війни. 76 із них об’єднано у спільне провадження у справі «про застосування заборонених засобів і методів ведення війни на Донбасі».

Водночас Генпрокуратура України взялася розслідувати цю справу, викликає на допити Олега Куцина та навіть вимагала видачі особистих даних бійців «Карпатської Січі», які перебували під його керівництвом.

Крім того, СК РФ у березні 2014 року порушив кримінальну справу проти Олега Тягнибока, звинувативши лідера «Свободи» у тому, що він нібито воював у Чечні під керівництвом Шаміля Басаєва.

Читайте: Росіяни «шиють» справу нардепу Парасюку

БЕЗ КОМЕНТАРІВ