Вороненков разом з дружиною виїхав з Росії в жовтні 2016 року. У грудні він отримав громадянство України

Екс-депутат Держдуми Денис Вороненков в інтерв’ю виданню Цензор.нет заявив про тотальну фальсифікацію результатів виборів в РФ, фактичну узурпацію ФСБ повноважень усіх силових відомств у країні та порівняв Росію з гітлерівською Німеччиною.

За його словами, в Росії сфальсифіковані всі вибори  – від муніципальних до федеральних.

«Для Путіна Держдума  – це ніщо, повний нуль. В системі поділу державної влади в РФ вона не має будь-якого значення. Немає електоральності, вибори і демократія нічого не значать, це просто технологія»,  – уточнив він.

Вороненков також заявив, що правосуддя в РФ не можна порівняти навіть з 37-м роком – ситуація стала ще гіршою: «За часів Сталіна людей в основному засуджували за ст. 58, у політичних справах. Але за всіма іншими загальнокримінальними було 20% виправдувальних вироків. Зараз в Росії менше 0,5% виправдувальних вироків. Політичні справи рідко відкривають (…) Захід на це погано дивиться, простіше з людини зробити кримінальника. Будь-яка людина, самостійна та незалежна, яка чимось займається: бізнесом, нерухомістю, ресторанами, будівництвом, завжди під прицілом Російського КК. І в Росії з’явилася нова категорія засуджених  – за аналогією з «58-ю» їх називають «159-ники». Це стаття про шахрайство, за якою можна притягнути практично будь-кого. Це тяжка стаття до 10 років позбавлення волі».

Екс-депутат Держдуми повідомив, що окрема група осіб у ФСБ узурпувала всі силові повноваження від імені держави.

«Вони одноосібно вирішують, кого стратити, а кого  – милувати. Зараз ФСБ повністю деморалізувала і розгромила МВС, Генпрокуратура не має жодних наглядових функцій. Всім керує ФСБ»,  – сказав Вороненков.

«Ситуація в Росії зараз, як у нацистській Німеччині Гітлера (…) Ціла держава збожеволіла в псевдопатріотичному угарі», – заявив екс-депутат.

«Крим став таким лакмусовим папірцем – він об’єднав Росію навколо ідеї щось вкрасти у свого сусіда», – сказав Вороненков та уточнив, що не голосував в Держдумі за приєднання півострова до Росії. Мовляв, за нього це зробили інші члени фракції КПРФ.

«Карткою вони проголосували замість мене, хоча довіреності на голосування я не давав», – сказав він.

Екс-депутат підтвердив, що дав свідчення українській прокуратурі у справі екс-президента-втікача Віктора Януковича. За словами колишнього російського депутата, Янукович «зрадив свою країну, причетний до масових вбивств людей, втік в іншу країну і закликав війська іншої держави знищувати свій народ».

Він разом з дружиною виїхав з Росії в жовтні 2016 року. У грудні отримав громадянство України.