ліки
Російські «гумконової» доправляють на Донбас прострочені ліки

Донбас перетворюється на інструмент утилізації відходів для Росії. Про це пише блогер Валерій Асянов, передає 5-й канал.

На його думку, Кремль може використовувати окупований Донбас для безкоштовної утилізації фармацевтичних відходів, оскільки в Росії їх переробка дорога, а викидати заборонено.

Асянов виявив повідомлення мешканки Макіївки (вочевидь, медика) про те, що з останнім російським «гумконвоєм» до міста привезли ліки виробництва РФ, термін придатності яких збіг ще півтора роки тому. Такий «подарунок» надійшов у розпал епідемії грипу та ГРЗ. Жінка застерегла від використання цих ліків та попередила, що «деякі мерзотопотвори навчились підправляти дати».

Це явище невипадкове. За даними Асянова, на сьогодні в РФ проблема управління лікарськими відходами стоїть дуже гостро. Процедура утилізації фармацевтичних препаратів повинна проводитися відповідно до суворих норм та правил, оскільки відповідно до Базельської конвенції (1998) медичні відходи належать до так званого Жовтого переліку, і всі без винятку визначаються як небезпечні. Це призводить до великої вартості процедури. Просто викинути на смітник – заборонено законом і карається чималими штрафами. Вивезти на звалище до іншої країни – митниця не пропустить такий вантаж.

«Але, на щастя, під боком виявляється Донбас, що потребує ліків. А всі турботи з доставки відходів на це «звалище життя» візьме на себе держава, в машинах, які не оглядають на митниці. Просто подарунок долі для недобросовісних підприємців. Залишилося тільки домовитися з потрібними людьми, щоби ті не придивлялися до дат на блістерах. А це ніколи не було проблемою в Росії», – пояснив блогер.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у підрозділах терористичної організації «ДНР» спалахнула епідемія ГРЗ – хворіє половина складу танкістів. Також бойовики скаражаться на відсутність медикаментів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ