Москва готує дзеркальні заходи щодо Вашинґтона

Через рішення Вашинґтона не повертати Росії посольську власність, що перебуває під арештом з грудня минулого року, в Кремлі планують відповісти дзеркально – вислати близько 30 американських дипломатів, що працюють в РФ, і запровадити дзеркальні санкції щодо власності США в Росії.

У Москві заявляють, що не хотіли б ухвалювати подібні заходи, але залишити без відповіді недружні дії Вашинґтона теж не можуть.

«Є попередня домовленість про проведення зустрічі в Санкт-Петербурзі заступника міністра закордонних справ Росії Сєргєя Рябкова і першого заступника держсекретаря США Томаса Шеннона. Якщо і там компроміс не буде знайдений, нам доведеться піти на подібні заходи», – заявило джерело видання.

Інший співрозмовник у російських дипломатичних колах зазначив, що в якості дзеркальних заходів під арешт може потрапити дача в Срібному Бору і складське приміщення в Москві, що належать США, тоді як резиденцію посла США «Спасо-хаус» і посольську англо-американську школу в Санкт-Петербурзі не чіпатимуть.

Нагадаємо, в грудні 2016 року колишній президент США Барак Обама ухвалив рішення про накладення арешту на дві дипломатичні дачі в Нью-Йорку і Вашинґтоні, що належать Росії. Також він наказав видворити з Америки 35 російських дипломатів. Причиною такого рішення стало втручання Москви у виборчі перегони.

Тоді Путін заявив, що Росія не «опускатиметься до рівня «кухонної» дипломатії та не висилатиме американців. На думку аналітиків, таке рішення господар Кремля ухвалив з розрахунку, що адміністрація Трампа скасує рішення щодо власності та висилки дипломатів, однак цього так і не сталося.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ