«Газпром» почав будівництво в Чорному морі газопроводу «Турецький потік». 7 травня робота стартувала біля російського узбережжя. Про це повідомляє прес-служба компанії.

«Проект реалізується за планом і до кінця 2019 року наші турецькі та європейські споживачі отримають новий надійний маршрут для імпорту російського газу», – сказав глава компанії Алєксєй Міллер.

Нагадаємо, на початку грудня 2016 року «Газпром» підписав контракт на будівництво першої нитки морської ділянки газопроводу «Турецький потік» в обхід України дном Чорного моря. 2 грудня парламент Туреччини ухвалив закон про ратифікацію угоди з Росією щодо проекту цього будівництва.

Довідка: Проект «Турецький потік» передбачає будівництво двох гілок потужністю 31,5 млрд м³ газу. Одну гілку побудують через Чорне море до кордонів Туреччини, друга – призначена для задоволення потреб Європи. Газопровідна система пройде через акваторію Чорного моря з Росії (від компресорної станції «Русская» у Краснодарському краї) до терміналу на узбережжі Туреччини.

Протяжність морської ділянки проекту становитиме майже 920 км, транзитної сухопутної – майже 200 км. Уведення в експлуатацію потужностей обох ниток газопроводу планують до 30 грудня 2019 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ