Юрій Бутусов переконаний, що визнання Росією паспортів ОРДЛО – фактичне розірвання Мінських домовленостей

Відомий український журналіст, редактор Юрій Бутусов у своєму Facebook прокоментував рішення російського президента Владіміра Путіна про узаконення паспортів так званих ДНР і ЛНР.

За словами журналіста, визнавши документи, які видаються на територіях окупованого Донбасу, Росія фактично визнає призначених Кремлем польових командирів «органами влади».

Як підкреслив Бутусов, таким чином Росія де-факто в односторонньому порядку визнає, що окупованими районами керує не Україна, а якась місцева «влада».

«Це очевидний крок по ескалації війни. Росія грубо порушила суверенітет України над окупованими районами, це відкрите та демонстративне втручання у внутрішні справи нашої країни», – переконаний автор.

Також він зауважив, що Росія не розірвала Мінських домовленостей, проте, на думку журналіста, така провокація – це розрив де-факто.

«Це не мирний сценарій. Це підготовка до великої війни. І демонстрація, що нинішні дії Заходу щодо мирного врегулювання не змусять Путіна відступити. РФ показує, що не збирається звільняти Донбас і припиняти війну добровільно. Цей указ – це інструмент тиску на Україну. Який однозначно може бути трактовано як анексія», – підсумував Бутусов.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ