Джерело зараження розташоване на півдні Уралу, в околицях Челябінська

У Челябінській області Росії стався витік радіоактивного ізотопу Рутена Ru-106. Кремль цю інформацію приховує навіть від самих росіян, пише польська Gazeta Wyborcza.

Інформація про витік ізотопу була іще у вересні. Тоді Інститут ядерної та радіаційної безпеки у Франції зареєстрував підвищений, хоч і не небезпечний, рівень речовини в атмосфері. Пізніше подібні сигнали надійшли також з Німеччини та інших європейських країн, зокрема з Польщі. Підвищення фону зафіксували в Румунії та Україні.

За словами учених, джерело зараження розташоване на півдні Уралу, в околицях Челябінська.

Усе вказувало на те, що радіоактивний ізотоп потрапив в атмосферу з Озерська в Челябінській області, де завод «Маяк» займається утилізацією відпрацьованого ядерного палива з реакторів. При цьому компанія «Росатом», якій належить «Маяк», запевнила, що з 25 вересня до 7 жовтня на території всієї Росії крім Санкт-Петербурга не спостерігалося наявності рутену в повітрі.

Уже 21 листопада «Росгідромет» опублікував прес-реліз з даними радіаційного фону в околицях Челябінська за два місяці. Після цього виявилося, що в кінці вересня і початку жовтня в чотирьох населених пунктах регіону був підвищений рівень радіоактивного рутену. У місцевості Аргаяш рівень забруднення в цей період виріс в 986 разів.

Читайте: У центрі Києва більше радіації, ніж у Чорнобилі