Російський уряд прибрав мельдоній зі списку кримінально караного допінгу

Уряд Росії опублікував список субстанцій та методів, що їх заборонено застосовувати у спорті під загрозою кримінального покарання. При цьому в підсумковому списку не згадуються два модулятори метаболізму, які були в переліку, опублікованому в грудні 2016 року для громадського обговорення.

З першого списку, складеного відповідно до статті 4.2.2. Всесвітнього антидопінгового кодексу, уряд прибрав мельдоній і триметазидін.

Федеральне медико-біологічне агентство має намір довести, що мельдоній впродовж року не виводиться з організму людини. І цей факт нібито має стати підставою для виключення препарату зі списку заборонених, повідомляє РИА «Новости».

«Ми доведемо, що він (мельдоній, – ред.) є (в організмі, – ред.) і через рік (…) Отже, його потрібно виключати із заборонених (препаратів, – ред.) і реабілітувати всіх наших спортсменів, яких визнали порушниками», – сказав голова ФМБА.

Документи з результатами дослідження вже представлені у Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA), додав він.

Нагадаємо, що мельдоній заборонено Всесвітнім антидопінговим агентством з січня 2016 року. Ця заборона призвела до дискваліфікації багатьох російських спортсменів, які систематично вживали мельдоній за призначенням лікарів. Під дискваліфікацію потрапила й відома тенісистка Марія Шарапова.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, російський президент Путін вперше визнав факт застосування допінгу в російському спорті. Однак відразу відхрестився від провини влади.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ