Експерт назвав три причини зменшення експорту російського озброєння

Президент Росії Владімр Путін використовував авантюру в Сирії для рекламування російської зброї та вихвалявся безпрецедентним бажанням багатьох країн купувати зброю в РФ. Однак радість виявилася недовгою – експорт російського озброєння опинився в стагнації. Про це пише авторитетне видання Bloomberg.

«І сталося це дуже невчасно, коли обвал цін на нафту спустошив економіку Росії на тлі масового нарощення військової потужності», – йдеться в статті.

Автор визнає, що експорт зброї складно виміряти. Але, за оцінками експерта Сєргєя Денисенцева, з 2005 до 2013 року продаж російської зброї за кордон зріс втричі, але потім щороку він або падав, або лишався на тому ж рівні.

Експерт назвав деякі причини цього обвалу. Перш за все, це може бути пов’язано з тим, що Китай та Індія, які традиційно купували майже половину російської зброї, налагодили власне виробництво.

По-друге, В’єтнам, який теж був великим ринком збуту для Росії, нарешті отримав доступ до поставок зі США, коли екс-президент Барак Обама зняв заборону на продаж зброї азійській країні.

По-третє, низькі ціни на нафту сильно скоротили купівельну спроможність нафтових країн, таких як Алжир, Ніґерія та Азербайджан, які теж були великими покупцями для Росії.

Автор зауважує, що вторгнення Росії в Сирію точно не збільшило російські доходи.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ