ЮКОС
Шведський суд ухвалив рішення у справі ЮКОСа на користь Росії

Апеляційний суд Швеції визнав, що у Стокгольмського арбітражу не було компетенції стягувати з РФ компенсацію за експропріацію «ЮКОСа» за позовом іспанських інвестфондів в 2012 році, інформує Комерсант.

Це дає Росії підстави вимагати скасування рішення арбітражу про стягнення $2 млрд. і відсотків на користь фондів. Крім того, на думку юристів, це посилює позиції РФ в оскарженні рішень Гаазького арбітражу на $ 50 млрд.

У 2007 році після визнання «ЮКОСа» банкрутом і розпродажу його активів сім іспанських фондів пред’явили позов до Стокгольмського арбітражу, посилаючись на експропріацію нафтокомпанії державою і вимагаючи виплати компенсації за свої інвестиції. Підсудність спору обґрунтовувалася двосторонньою угодою між Іспанією і СРСР про захист і заохочення інвестицій від 1990 року.

Арбітраж узяв до розгляду позов від чотирьох фондів і визнав свою компетенцію щодо спору.

На думку шведського апеляційного суду, двостороння угода дозволяла розглядати в арбітражі Стокгольма лише суперечки про розмір і порядок виплати компенсації, інші питання (факт інвестування та експропріації компанії) іспансько-радянською угодою не охоплювалися, виходячи з її буквального тлумачення.

Іспанська сторона може оскаржити рішення апеляційного суду до 15 лютого.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ