Україна ЄС
Росія висунула ультиматум, що блокує вступ України до Зони вільної торгівлі з ЄС

Дія продовольчого ембарґо РФ щодо України набуде чинності з 1 січня 2016 року в тому разі, якщо Москва не домовиться зі своїми європейськими партнерами з приводу додатку до Угоди про Зону вільної торгівлі (ЗВТ) Україна – ЄС, який би «знімав ризики російської сторони», заявив глава Мінекономрозвитку РФ Алєксєй Улюкаєв. Про це передає Інтерфакс-Україна.

«Має бути ухвалена юридична зобов’язальна угода трьома сторонами, або як якийсь додаток до Угоди про Зону вільної торгівлі Україна-ЄС, або в якості окремого документа, в якому було б прописано юридично обов’язкове зняття наших ризиків, пов’язане з техрегулюванням, ветеринарним і фітосанітарним контролем, з митним регулюванням, з небезпекою неконтрольованого напливу товарів з третіх країн через Україну до нас», – сказав Улюкаєв 24 серпня.

«Ми дали проект відповідного документа нашим колегам і хотіли б отримати не загальні розмови, а юридично зобов’язуючий документ», – сказав міністр. Російський чиновник пояснив, що російська сторона в частині проблеми техрегулювання пропонує ввести перехідні періоди, проте «доки сигнали від колег швидше негативні».

«Якщо не вийде домовитися, з 1 січня набуває чинності відповідна постанова уряду РФ, яка запровадить звичайний режим торгівлі з Україною і режим продовольчого ембарґо. Оцінки його впливу на економіку Росії існують – принципово не вплине», – сказав глава Мінекономрозвитку РФ.

Про вступ України до європейської ЗТС говорив і Президент України Петро Порошенко під час свого урочистого виступу 24 серпня на Майдані Незалежності. «Ми захистили європейський вибір, і вже незабаром Угода про асоціацію з ЄС, що її залишилося ратифікувати лише двом країнам-членам ЄС, всупереч протидії Москви, набуде чинності та буде виконуватися в повному обсязі», – сказав він.

Процес ратифікації досі не розпочали Греція та Кіпр, де істотно відчувається вплив російської зовнішньої політики.

Нагадаємо, із 1 січня 2016 року має запрацювати всеосяжна зона вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом, відтермінована на півтора року – в жовтні 2014 року в зв’язку з необхідністю проведення переговорів у форматі Україна – ЄС – Росія. Однак подальші відкладання й переговори, на думку європейської сторони, є непотрібними, а саме відтермінування – згубне для ідеї вільної торгівлі. Також, згідно з програмою роботи українського уряду, затвердженою в грудні 2014 року, Україна розраховує укласти Угоди про зону вільної торгівлі з Туреччиною, Канадою, Ізраїлем, країнами Африки й низкою Балканських країн.

Як відомо, наприкінці червня Росія продовжила контрсанкції щодо західних країн, запроваджені в серпні минулого року. Такий крок РФ зробила у відповідь на продовження санкцій ЄС до кінця січня 2016 року. Раніше в Євросоюзі заявили, що протягом року з початку дії російських контрсанкцій країнам ЄС вдалося збільшити експорт на 5%.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, понад 350 тисяч росіян підписали петицію на сайті Change.org проти знищення санкційних продуктів. Як наголошується, автори ініціативи пропонують скасувати дію указу президента РФ, а санкційні продукти передати малозабезпеченим категоріям населення для прямого призначення.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ