Хакерська програма може бути використана і проти транспортних мереж, водопровідних і газових систем

Спеціальна програма, що її використали російські хакери для відключення електропостачання в Україні в грудні 2015 року, здатна атакувати енергосистеми в Європі та Азії. Про це йдеться у звіті американської фірми Dragos, що займається дослідженнями в сфері кібербезпеки, пише Радіо «Свобода».

Експерти попереджають, що після незначної модифікації російські хакери можуть успішно застосувати цю систему і проти американських систем електропостачання. Крім того, програма може бути використана і проти транспортних мереж, водопровідних і газових систем.

Міністерство національної безпеки США вже звернулося до операторів всіх критично важливих об’єктів інфраструктури, щоб вони переконалися, чи дотримані рекомендовані заходи безпеки.

Нагадаємо, у грудні 2015 року в результаті хакерської атаки була відключена подача електрики більш ніж 220 тисячам жителів України. Американські фахівці вважають, що за атакою стояла російська група хакерів, яка роком раніше також намагалася атакувати американські компанії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ