Верховна Рада ухвалила закон про приватизацію держмайна

18 січня Верховна Рада ухвалила закон №7066 про приватизацію держмайна. Голоси «за» віддали 266 депутатів. Про це інформує Економічна правда.

Законопроект про приватизацію запроваджує два способи продажу – це аукціон і викуп об’єктів приватизації в тому разі, якщо на момент ухвалення закону майно вже перебувало в оренді.

Також встановлюється 11 місяців підготовки для об’єктів великої приватизації і п’ять місяців – для малої. Якщо вартість активів за останній рік перевищує 250 млн гривень – це великий об’єкт приватизації, який продаватиметься із залученням радника. Якщо менше – це мала приватизація, яка проходитиме виключно на електронних майданчиках.

Один з ключових моментів законопроекту – приватизація за англійським правом. До 1 січня 2021 року покупці об’єктів приватизації мають право вимагати укласти всі правові угоди в рамках права Англії та Уельсу.

Також у законопроекті врахована поправка до ст.8, яка забороняє юридичним та фізичним особам-резидентам країни-агресора брати участь у процесі приватизації в Україні.

«Вказане положення не застосується до юридичних осіб, акції яких допущені до торгівлі іноземними фондовими біржами за переліком Кабміну, окрім юридичних осіб, які є резидентами держави-агресора та фізичні особи-громадяни та/або резиденти держави, визнаної ВР державою агресором», – уточнив доповідач закону Андрій Іванчук.