Уряд РФ може позапланово підвищити акцизи на пальне

Кремль готує росіян до затягування пасків, щоб отримати прихильність мешканців окупованого Криму. Зокрема, в уряді РФ ухвалили рішення позапланово підвищити акцизи на паливо, щоби витратити додаткові гроші на дороги в Калінінградській області та на анексованому півострові. Про це пише газета Ведомости, посилаючись на декількох федеральних чиновників.

Рішення додатково підняти акцизи на пальне ухвалили під час бюджетних нарад в уряді. Підвищення має відбутися в два етапи – по 50 коп. за 1 л з 1 січня і з 1 липня. Це істотно більше підвищення акцизів, ніж передбачено Податковим кодексом.

Також російське видання посилається на лист Міненерго РФ в Мінфін і апарат уряду, в якому говориться, що через підвищення акцизу на 50 коп. один літр пального в роздрібній торгівлі може подорожчати на 1,5%, або на 60 коп., а до кінця року – на 2,8 руб. за один літр.

Таким чином, за даними «Ведомостей», при індексації на інфляцію середня ціна пального може перевищити в 2018 році 40 рублів, а це так звана психологічна позначка.

Газета зазначає, що ініціатива підвищення виходить від Мінтрансу РФ, якому потрібні гроші, зокрема на будівництво траси «Приморське кільце» в Калінінградській області. Інший претендент на гроші – траса «Таврида» в анексованому Криму.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ