Марія Гайдар і російський журналіст Володимир Федорин отримали громадянство України
Марія Гайдар і російський журналіст Володимир Федорин отримали громадянство України

Президент України Петро Порошенко підписав указ про надання громадянства і вручив паспорти громадян України російській громадській діячці, заступниці голови Одеської ОДА Марії Гайдар і російському журналісту, колишньому головреду «Forbes-Україна» Володимиру Федорину.

Як повідомляє у вівторок вранці прес-служба глави України, під час вручення паспортів Порошенко зазначив, що велика кількість росіян, які розуміють реальний стан справ, роблять вибір – «або ти залишаєшся з вільним світом, демократією і робиш все, щоби забезпечити торжество свободи і демократії, або мовчиш. І за цієї мовчазної згоди вчиняються дуже важкі злочини». Глава держави додав: «Ваш приклад переконливо доводить, що мовчати не можна, треба жити в злагоді зі своєю совістю».

Порошенко також зазначив, що максимум, що вони можуть сьогодні зробити для Росії, – «це забезпечити успіх України». На думку Президента, лише за цих умов можна буде відновити відносини між вільною Україною та вільною Росією.

Глава держави побажав новим громадянам України не втрачати зв’язків з Росією. «Ваша незаангажована позиція, думка та інформація з України, як альтернатива кремлівській пропаганді, дуже важлива для мільйонів росіян», – сказав Порошенко.

Говорячи про своє нове громадянство, Федорин наголосив: «Це велика честь і знак великої довіри з боку народу України та президента України, можливо, найвідповідальніше рішення в моєму житті». У свою чергу, Гайдар зазначила, що для неї громадянство України є дуже знаковим вибором: «Я тут у важкий для України, час для того, щоби розділити долю українського народу. У нас спільний ворог – авторитарний режим, який вбиває людей як у Росії, так і тут». Гайдар також висловила сподівання, що «Україна побачить, що росіяни – це не тільки війна, агресія і ненависть».

До слова, Гайдар – російський опозиційний громадський діяч, донька ідеолога ринкових реформ 1990-х років у РФ Єгора Гайдара. Кілька років працювала в адміністрації Кіровської області радником губернатора з соціальних питань. Була засновником і керівником Фонду соціальної допомоги та підтримки населення «Соціальний запит», але в середині липня 2015 року пішла з цієї посади. 17 липня голова Одеської облдержадміністрації Михайло Саакашвілі анонсував призначення Гайдар своїм заступником. Вона опікуватиметься соціальною сферою.

Володимир Федорин, 1971 року народження, проживає в Одесі. Є визнаним в інформаційному середовищі Російської Федерації професіоналом – журналіст, редактор, медіа-менеджер, який завжди позиціонував себе як прихильника України, відстоював принципи і стандарти незалежної журналістики європейського зразка.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ