Спробу контрабанди пояснюють відсутністю у РФ самостійного серійного виробництва та ремонту газотурбінної техніки

Співробітник держпідприємства «Зоря» – «Машпроект» спільно з ділком із Миколаєва намагалися вивезти до Росії складові до газотурбінних двигунів військового призначення. Про це пише Українська правда з посиланням на прес-службу СБУ.

Оперативники затримали зловмисників під час спроби вивезти з території заводу три агрегати, призначені для контролю температури газу у ГТД, загальна вартість яких становить 124 тисячі гривень. Це  обладнання використовують на кораблях ВМФ Росії.

«Крім того, зловмисники намагалися вивезти 86 сопел до форсунок для ГТД, а також штампи і печатки, що мали би легітимізувати перед іноземною стороною викрадені комплектуючі», – йдеться у повідомленні силовиків.

За даними СБУ, «крадії діяли на замовлення громадянина РФ, представника комерційної структури, пов’язаної з військово-промисловим комплексом та газотранспортними компаніями Росії».

Спроба контрабанди обладнання пояснюється тривалою відсутністю у РФ потужностей для самостійного серійного виробництва та ремонту газотурбінної техніки, що до 2014 року забезпечувало виключно миколаївське підприємство.

«Під час обшуків за місцем мешкання і роботи фігурантів справи правоохоронці вилучили значну кількість обладнання, комплектів, а також креслення та специфікації, що підприємство раніше постачало на замовлення російської сторони», – зазначають в  СБУ.

Порушено кримінальне провадження. Затриманим оголосили про підозру, вирішується питання обрання запобіжного заходу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ