Марія Захарова зазначила що процедура формального виходу України зі Співдружності може зайняти близько року

Міністерство закордонних справ Росії звинувачує Україну в створенні «істотних фінансових труднощів» в роботі Співдружності незалежних держав. Мовляв, за чотири роки Київ не вніс жодної копійки в єдині бюджети органів СНД і на сьогодні заборгував понад 300 млн рублів. Про це заявила представник МЗС Марія Захарова, передає ТАСС.

За її словами, Україна де-факто не брала участь в роботі Співдружності впродовж більш ніж 4 років. Зокрема, відкликала свого постійного представника в СНД і представників країни у виконкомі СНД і звела до мінімуму свою участь у засіданнях, а з 2017 року, коли головування перейшло до Росії, взагалі перестала відправляти своїх представників на засідання на найвищому та високому рівні.

Захарова поскаржилася, що за цей час Україна не внесла жодної копійки в єдині бюджети органів СНД.

«Останні кілька років Київ просто фактично згорнув свою участь в роботі Співдружності. Тому говорити про участь Києва в роботі статутних органів СНД, які президент України Петро Порошенко має намір припинити, вже давно не доводиться», – сказала вона.

Представник російського МЗС додала, що «на практиці рішення української влади зводиться до закриття постійного представництва країни при штаб-квартирі Співдружності у Мінську і відкликання двох працюючих в ньому дипломатів», і зазначила що процедура формального виходу України зі Співдружності може зайняти близько року.

Нагадаємо, 12 квітня на відкритті 11-го Київського безпекового форуму Порошенко заявив, що запропонує Верховній Раді припинити дію окремих положень договору про дружбу з Росією та вийти з усіх статутних органів СНД.

Згодом представник президента у Верховні Раді Ірина Луценко пояснила, що Петро Порошенко закликає Кабінет Міністрів провести інвентаризацію усіх багатосторонніх угод між членами Співдружності Незалежних Держав, щоби денонсувати окремі договори між цими країнами. Водночас глава держави пропонує залишити в дії ті угоди, що є вигідними для України.

22 травня був опублікований указ президента України Петра Порошенка про вихід України з низки міжнародних договорів, підписаних в рамках СНД. Так, указом №139/2018 вводиться в дію рішення РНБО від 2 травня «Про припинення дії для України окремих міжнародних договорів, укладених в рамках Співдружності незалежних держав».