сир
Росіяни просять Путіна не спалювати санкційні продукти: петицію підписали понад 350 тисяч осіб

Понад 350 тисяч росіян підписали петицію на сайті Change.org проти знищення санкційних продуктів. Як наголошується на сайті, автори ініціативи пропонують скасувати дію указу президента РФ, а санкційні продукти передати малозабезпеченим категоріям населення для прямого призначення.

«Навіщо нам знищувати свіжі європейські продукти, якими можна нагодувати ветеранів, пенсіонерів, інвалідів, багатодітних, постраждалих від природних катаклізмів та інших нужденних?», – наголошують автори ініціативи.

Петиція адресована особисто президенту РФ Владіміру Путіну, а також Держдумі. «Ми просимо президента Росії скасувати свій указ і звертаємося до Державної думи з вимогою розглянути і ухвалити в прискореному порядку закон про безоплатну передачу європейської продукції й товарів народного споживання, які підлягають знищенню, особливо нужденним категоріям населення», – йдеться в документі.

Автори петиції зазначають, що знищення продуктів призведе до додаткових витрат держбюджету, тоді як їхнім розподілом могли б займатися благодійні організації.

25 червня 2015 року уряд Дмітрія Мєдвєдєва продовжив ембарґо до 5 серпня 2016 року, виключивши зі списку підмолодь устриць і мідій, але при цьому заборонивши ввезення будь-яких сирів і посиливши правила ввезення безлактозних молочних продуктів. 29 липня президент РФ Владімір Путін підписав указ, згідно з яким сільськогосподарська продукція, заборонена до ввезення в Росію, підлягає знищенню з 6 серпня поточного року. Перша партія харчів, що потрапили під російське ембарґо, була знищена в Самарі. Глава міністерства сільського господарства РФ Алєксандр Ткачов заявив, що санкційні продукти, мовляв, можуть становити загрозу для здоров’я росіян, тому їх необхідно знищувати. За даними ЗМІ, за добу 6 серпня в Росії було знищено майже 320 тонн санкційної продукції, зокрема, як рослинного, так і тваринного походження.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Росія не включила в контрасанкційні списки чорну ікру і продовжує імпортувати улюблений делікатес багатіїв з Італії.

Водночас міністр сільського господарства Німеччини Крістіан Шмідт назвав «етично неприйнятним» знищення санкційних європейських продуктів у Росії. Про це пише «Німецька хвиля». «І сьогодні у світі голодують люди, тому такі політичні дії є неприпустимими», – сказав міністр. Крістіан Шмідт закликав президента Росії послабити заборону на постачання продовольства. На думку міністра, це може розглядатися як сигнал готовності до поліпшення політичної ситуації.

Читайте: «Голодні бунти»: росіяни вимагатимуть роздати імпортну їжу бідним

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ