Британія є другим за популярністю напрямком для російських офшорних інвестицій після Кіпру

Російські олігархи зберігають на офшорних рахунках британських заморських територій приблизно 47 мільярдів доларів (£34 млрд). Про це повідомляє The Sunday Times з посиланням на матеріали неурядової організації Global Witness, передає російський Капитал.

Як зазначає The Sunday Times, ця сума в п’ять разів перевищує обсяг коштів росіян, розміщених в самій Великій Британії. 30 млрд фунтів стерлінгів припадає на одне державне утворення – Британські Віргінські острови.

Видання оцінює обсяг потоку коштів з Росії, які пройшли через британські території, в £ 110 млрд. Таким чином, зазначає The Sunday Times, Британія є другим за популярністю напрямком для російських офшорних інвестицій після Кіпру.

Як очікується, в британському парламенті мають розкрити інформацію про фактичних власників активів, розміщених в офшорах. Як зазначала газета The Times, ініціатива спрямована на розкриття даних про російських олігархів, які приховують свої статки, використовуючи юрисдикцію британських заморських територій.