Росіяни заявляють: Україна має довести, що «Бук» постачався саме для атаки на цивільний літак

Представники РФ у Міжнародному суді ООН в Гаазі заявляють, що ті, хто надали для використання ракетний комплекс «Бук», не мали наміру збивати цивільний літак. Таким чином Україна не має підстав для звинувачень у суді, передає Європейська правда.

Глава департаменту з питань нових викликів та загроз Ілля Рогачов наголосив, що звинувачення за конвенцією про фінансування тероризму державою вимагає не лише факту терористичного акту, і навіть не лише надання допомоги тим, хто його вчинив, але також того, щоби спонсор «мав наміри або знав про даний теракт».

«Тобто має бути або намір, або знання», – уточнив він.

Також запрошений російською стороною юрист Самуель Вордсворс, який представляв 7 березня детальнішу правову позицію РФ, наголосив, що в епізоді з постачанням на Донбас комплексу «Бук» Україна не надала наказів щодо виконання цих вимог.

«Мало бути усвідомлення того, що «Бук» постачається саме для атаки на цивільний літак. Але Україна стверджує лише, що був поставлений з Росії, і нічого більше», – пояснив він.

Також він наполягає на тому, що, виходячи з повідомлень ЗМІ, бойовики мали намір збивати військові українські літаки, а не цивільний авіалайнер.

Водночас, Вордсворс не став визнавати, що ЗРК «Бук» був і справді поставлений з російської території, наголосивши, що Росія ставиться з недовірою і сумнівом щодо результатів розслідування, оприлюднених Міжнародною слідчою групою.

Читайте: Експерти Bellingcat з’ясували, хто відповідав за транспортування «Бука» на Донбас

Як відомо, 7 березня на черговому раунді засідання Міжнародного суду ООН в Гаазі виступали представники РФ. На сьогодні слухання вже завершились і продовжаться 8 березня об 11:00 за київським часом.

Читайте: Представники РФ у Гаазькому суді: Бойовики знайшли зброю в шахтах

БЕЗ КОМЕНТАРІВ