Голова РНБО: повномасштабна війна, до якої готується Кремль, становить загрозу для всієї Європи

Росія продовжує посилювати свої позиції на непідконтрольних Києву територіях на Донбасі – на сьогодні там перебувають до 30 тисяч бойовиків. Про це повідомив голова РНБО Олександр Турчинов та застеріг, що Кремль планує збільшити чисельність російсько-терористичних військ до 55 тисяч осіб, передає Інтерфакс-Україна.

Турчинов також повідомив, що до бойових дій на Донбасі залучаються курсанти військових навчальних закладів в РФ.

«Гучна інформаційна кампанія з набору повинна замаскувати перекидання на Донбас кадрових військових і найманців з Росії», – додав секретар РНБО, виступаючи на церемонії відкриття Києво-Могилянської бізнес-школи «Стратегічне лідерство: сектор безпеки і оборони України».

Турчинов підкреслив, що російські військові, розміщені вздовж кордону, здатні впродовж 2-3 годин вдертися на територію України.

Особливе занепокоєння, за його словами, викликають плани офіційної Москви провести масштабні військові навчання в Білорусі під назвою «Захід 2017» за участю 100 тисяч військовослужбовців.

За оцінками фахівців, мета цих навчань – перевірка готовності російських військ проводити операції від регіональних до широкомасштабних воєн за умови скорочення часу на їхню стратегічну підготовку, переконаний Турчинов.

Також голова РНБО вчергове застеріг, що повномасштабна війна, до якої готується Кремль, становить загрозу для всієї Європи.

Читайте: РФ використовувала на Донбасі свої найпотужніші танки – Bellingcat (відео)

БЕЗ КОМЕНТАРІВ