Політичні санкції з російської делегації можуть зняти вже в січні

Парламентська асамблея Ради Європи відхилила всі поправки, запропоновані українською делегацією, та переважною більшістю голосів затвердила рішення, що має на меті зняття політичних санкцій з РФ. Про це пише Європейська правда.

Проект резолюції підготував Мікеле Ніколетті, майбутній президент Парламентської Асамблеї Ради Європи, який обійме посаду в січні.

У тексті рішення міститься норма про те, що ПАРЄ та Комітет міністрів (виконавчий орган Ради Європи) мають «гармонізувати правила участі та представництва країн-членів в обох статутних органах». За задумом ідеологів цієї норми, вона має заборонити ПАРЄ продовжувати дію обмежень, що накладаються на РФ, без згоди країн-членів. По суті, це ставить під питання схвалення в Асамблеї будь-яких санкцій проти РФ. Враховуючи, що санкції мають поновлюватися щороку, обмеження можуть зняти вже в січні.

«У перекладі з дипломатичної мови на людську це означає, що всі обмеження, накладені на росіян в ПАРЄ, мають бути скасовані – бо в КМРЄ санкцій проти РФ немає», – пише видання.

Варто зазначити, що цю норму підтримала переважна більшість депутатів ПАРЄ, а всі запропоновані Україною поправки провалилися, причому голоси розділилися у пропорції 60 на 30. Українські депутати голосували за скасування даних норм (окрім Юлії Льовочкіної, яка їх підтримала).

Конкретний механізм втілення нових положень може бути розроблений керівними органами ПАРЄ у найближчі місяці.

Нагадаємо, у 2014 році ПАРЄ ухвалила резолюцію та позбавила російську делегацію права голосу на рік через анексію Криму. У відповідь російська делегація припинила участь у роботі ПАРЄ. У 2016 та 2017 роках Росія не надіслала до Страсбурґа список своєї делегації  й тим самим уникла голосування, на якому мало б вирішитися питання щодо продовження припинення права голосу.

Як відомо, минулого року президент ПАРЕ Педро Аґрамунт, який 6 жовтня подав у відставку, виступив з ініціативою повернути Росію до Асамблеї. А вже цього року російська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи вимагала змінити правила, аби вона могла повернутися до роботи в Асамблеї.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ