Близько 40 країн погодилися відмовитись від права вето в ООН
Близько 40 країн погодилися відмовитись від права вето в ООН

Майже 40 країн підтримали ініціативу офіційного Парижа щодо добровільної відмови від застосування права вето в ООН у випадках, коли необхідно вжити термінових заходів для припинення масових злочинів. Про це заявив заступник офіційного представника МЗС Франції, передає Укрінформ.

«Ініціатива Франції з регулювання вето у випадках масових звірств знайшла дуже широкий відгук в Організації Об’єднаних Націй та міжнародному співтоваристві. Майже 40 країн офіційно висловили свою підтримку в рамках останнього засідання ООН і багато інших проявляють інтерес», – заявив дипломат.

За його словами, відповідне рішення може бути ухвалено вже у вересні. «Ми активно обговорюємо це питання, зокрема, у зв’язку з 70-ю річницею Організації Об’єднаних Націй у вересні, як подальший крок у мобілізації міжнародної спільноти», – уточнив Жоржина.

Як відомо, Рада безпеки ООН не змогла ухвалити проект резолюції щодо створення Міжнародного трибуналу для розслідування збиття Боїнга, що слідував рейсом MH17 у зв’язку з тим, що Росія, яка є постійним членом РБ ООН, висловилася проти, на документ було накладене вето.

Міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс заявив про намір шукати альтернативні способи покарання винних трагедії. Глави МЗС 5 країн закликали створити міжнародний трибунал щодо MH17. Великобританія вже погодилася на добровільне обмеження права вето в РБ ООН.

Читайте: Путіну доведеться постати ще перед одним трибуналом – щодо катастрофи авіалайнера Качинського

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ